Sa võid kasvatada porgandeid, aga mitte teist inimest

“Sa võid kasvatada porgandeid, aga mitte teist inimest.” ütleb Toivo Niiberg.
Ma tahaks näha vanemat, kes suudaks kasvõi ühe päeva jätta oma lapse “kasvatamata”. Et ei kamanda, keela, õpeta, anna nõu, ei loe moraali. Võim on ju väga  käepärane asi – ütled lihtsalt lapsele, kuidas asjad peavad olema ja nii on.

Ja alguses toimib see suurepäraselt. 3ne on isegi rõõmus, kui saab sõna kuulata (seda küll mitte kaua). Tõelised probleemid algavad umbes 12-selt, kui laps kasvab piisavalt suureks.Siis ühel päeval märkad, et kui ta sõna ei taha kuulata, siis ei oska sa enam midagi teha. Ja sellest päevast alates polegi enam midagi, millega teda mõjutada saaks.

Tundub, et ainus lahendus on see, et suhe tuleb juba varem  valmis ehitada. Lapsega suhte ehitamise tööriistu meile aga vanemad kaas andnud ei ole.

 

This entry was posted in kasvatus, laps, tsitaat and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*