Isa ei pea olema teine ema

Ühel seminaril rääkis Dagamar Kutsar, et erinevalt sellest, mida tavaliselt arvatakse, on isal ja emal lapse kasvatamisel väga erinevad rollid. Isalt saab laps mängud, emalt turvalisuse. Isa julgustab, ema hoiab tagasi. Isa arendab võistluslikkust, ema võrdsust. Isa arendab eneseusku (roni kõrgemale), ema talitseb. Isa valmistab ette kohtuma kurja maailmaga, ema kaitseb last selle maailma eest.

Kuna autoriteet laste kasvatamisel on sageli ema käes, siis kritiseeritakse isasid sageli, kui nood ei käitu samamoodi nagu emad. Siiski on see, et isa ei muutuks teiseks emaks lapse jaoks ülimalt tähtis.

Kui laps ja isa mängivad, siis isa ei tohi lasta lapsel võita. Kui laps isa võidaks, siis ühelt poolt kahandaks see lapse turvalisust. Teiselt poolt poleks lapsel ka eeskuju, kes oleks temast üle.
P.S. Kui laps isale kaotades nutab, siis on juba ema roll last lohutada.:)))

This entry was posted in isa ja ema, kasvatus, laps, tsitaat, vanemad and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*